Royal icing tarifi ve süslemesi

Royal icing tarifi ve süslemesi
Royal icing tarifi ve süslemesi

Royal icing, kurabiye süslemede kullanabileceğiniz lezzetli bir kremadır. Onu diğer kremalardan ayıran en önemli özelliği kıvamı, lezzeti ve üzerinde rahat çalışılabiliyor olmasıdır.

Sert bir krema çeşididir. Bu yüzden de kuruduktan sonra bozulmadan sabit kalır. Ayrıca bu özelliği nedeniyle pastaların üzerine yazı yazmada veya şekil çizmede de rahatlıkla kullanılabilir. Yaptığınız kurabiyeleri dilediğiniz gibi renklendirerek royal icing’le kolayca süsleyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 3 adet yumurta akı
  • 1/4 limon suyu
  • 1 paket pudra şekeri (250 gr)
  • Toz gıda boyası (renklendirmek isteyenlere)

Yapılışı: Pudra şekeri mümkün olduğunca ince olmalı. Öncelikle pudra şekerini birkaç kez eleyin ardından robottan geçirerek inceltin. Yumurta akı ve pudra şekerini bir kapta karıştırarak yavaştan hızlıya doğru çırpın. Karışıma limon suyunu ekleyip krem şanti kıvamına gelene kadar çırpmaya devam edin.  Kıvamı akışkan olursa kenarlardan taşar, sert olursa düzgün şekil veremezsiniz. Kıvamının doğru olup olmadığını anlamak için karışımdan bir kaşık alın ve aldığınız yere geri damlatın. Kaseye düştükten sonra karışımın üstünde yaklaşık 5 saniye durmalı. Akışkan olursa yavaş yavaş pudra şekeri ekleyerek kıvamı ayarlamaya çalışın.
Renklendirmek için çok az toz boya ekleyin ve kısa bir süre daha çırpın. Kurumaması için kaplamayı bekletmeden kullanın. Karışımı yağlı kağıttan yaptığınız huninin içine doldurarak kullanabilirsiniz. Ya da spatula, bıçak, hazır krema sıkacağıyla da kolaylıkla sürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

css.php